Pagina 1 van 1

Er was eens een V-snaar... en een start probleem

Geplaatst: za jan 07, 2012 8:33 pm
door Steven Rover
Heey allemaal,

Ik had laatst al in een ander Topic vermeld dat mijn Rover 214 na 7 weken stilstaan niet meer van zijn plek af wilde.

De startmotor tikte heel hard ondanks dat de accu nog voldoende Volt af gaf. Waarschijnlijk dus iets met de startmotor.

Om te kijken of de Rover het nog deed geprobeerd hem aan te slepen met de MG ZT van pa. Aanslaan deed ie niet, maar stinken begon hij wel.
Alle stroom viel weg, kon zelfs niet meer toeteren zodat me pa stopte met slepen.

Toen de kap open ging bleek de V-snaar al verdwenen. Blijkbaar was de Accu in de tussentijd toch leeg gelopen en lijkt het alsof de Dynamo knetters vast zit.

Afbeelding

Ik was benieuwd: Kun je de dynamo normaal gesproken met de hand aandraaien? Dit lukte namelijk niet en ben bang dat de Dynamo nu dus vast zit en ik een nieuwe V-snaar net zo hard kapot trek.

Weet ook niet of het een nog met het ander te maken kan hebben. Maar anders zit ik dus met een kapotte V-snaar en Dynamo en een kapotte Startmotor :cry:

En met dit weer is een auto toch wel lekker.....
Waarschijnlijk toch maar wegbrengen dan, want met dit weer buiten op de stoep klooien is ook niet alles.. :( [/img]

Geplaatst: za jan 07, 2012 8:41 pm
door bam
Als je alleen al kijkt naar een dynamo hoort hij al te draaien!
Duidelijk dat hij stuk is als hij vast zit.
Probeer hem eens te starten met een volle accu of startkabel maar dan zonder v snaar.
Je waterpomp wordt door je distributie aangedreven je mist alleen je dynamo en stuurbekrachtiging.
Start hij dan weet je dat het alleen een dynamo is.

Geplaatst: za jan 07, 2012 8:46 pm
door Steven Rover
Oke bedankt ;) Dynamo moet dus heel soepel lopen ;)

Das dan het eerste wat fout is, waarschijnlijk een compleet nieuwe dus?

De Rover ligt nu aan de lading, dus morgen opnieuw een aansleep poging, want met volle accus starte hij ook niet dus waarschijnlijk nu ook niet. Maar misschien dat de Dynamo zoveel weerstand bood dat de startmotor het ook niet aan kon.

Morgen zullen we verder zien. Hopelijk loopt hij wel ;)

Geplaatst: za jan 07, 2012 10:06 pm
door JD
dynamo moet je idd heel makkelijk rond moeten kunnen draaien.
Maar met een beetje geluk start hij morgen weer ;)
Je zou ook zonder dynamo kunnen rijden mits de accu vol is. Rij er alleen niet meer mee dan nodig want je accu word leeg getrokken door je computer omdat die stroom nodig heeft voor je injectiesysteem ;)
Dus na verloop van tijd kun je nog wel eens stil komen te staan :mrgreen:

Geplaatst: zo jan 08, 2012 12:25 am
door Steven Rover
Ben je druk met de Accu en de Startmotor blijkt een muurvaste Dynamo alles tegen te houden en start hij gewoon als de Dynamo losgekoppeld / V-Snaar geknapt is! :lol:

Dus nu nog een nieuwe V-Snaar en een nieuwe Dynamo.. :lol:

Geplaatst: zo jan 08, 2012 12:30 am
door bam
;) Dat zei ik toch!!

Geplaatst: zo jan 08, 2012 12:32 am
door Steven Rover
Klopt! Bedankt! :lol:

Geplaatst: zo jan 08, 2012 12:37 pm
door JD
:mrgreen:

mooi dat t opgelost is

:thumb:

Geplaatst: zo jan 08, 2012 12:42 pm
door bam
En dan natuurlijk nu even de dynamo openmaken om te kijken wat er aan de hand is! :mrgreen:

Geplaatst: di jan 10, 2012 12:21 am
door Steven Rover
Oke, het huis van de Dynamo is gebarsten :| Er moet dus een nieuwe komen.

Nu kan ik er een uit een sloper halen bij mij op het werk.
Is er iemand hier die mij ervan kan verzekeren dat de Dynamo van een 8-klepper gelijk is aan mijn 16v 1.4?

Sloper staat ergens in een loods dus als iemand het toevallig weet is het handig :mrgreen:

Geplaatst: do jan 12, 2012 5:33 pm
door Steven Rover
Dynamo zo net uit de Sloper 'gesloopt' en weer gemonteerd. Lekker warm en op de brug, wel zo makkelijk :lol:

Bedankt voor het meedenken!