Pagina 1 van 2

Turbo Bubble By Virid Performance, The Ride

Geplaatst: di mar 08, 2011 2:24 am
door Mink015
Het is nog te vroeg om dit te schrijven want: ik ben nog vollop aan het wennen en...de motor staat nog op 210 pk, het opdraaien naar 247 pk heb ik nog niet aangedurft.

Allereerst het ophalen.
Dat had ik me anders voorgesteld, ik had een hoop vragen van te voren maar alles wat die dag overheerste was haast. Mijn haast, Rik had zijn zaak wat langer open gehouden zodat ie mij blij kon maken.

Daar ik wist dat ik snel weer terug moest komen (de auto kwam niet door de rdw keuring: veel komplimenten voor de ombouw maar een CO regeltje hield het begeerde papiertje tegen) koos ik ervoor mijn tuut toch op die hectische dag te gaan halen. Utleg, vragen...die kwamen nog wel.

De auto was als altijd, alles voelde vertrouwd. Even de spiegels afstellen en het sleuteltje omdraaien. En....alles is anders.
Geen overdreven herrie maar een vollere trilling gaat door me heen en het geluid...dat is gewoon eng. Beschaafd, maar eng. Het zegt me namelijk dat wat ik mijn hele leven al met succes heb lopen ontvluchten: "ja ik wil".

Op pad, voorzichtig want de remmen moeten nog een keer ontlucht en..ik moet gewoon wennen.
De auto stuurt een stuk zwaarder en bij iedere meter die ik maak merk ik dat de wegligging een stuk verbeterd is (andere vering, Koni's). Het duurd wat langer voor de motor echt warm is maar als ie dat is houd ik me erg in: de weg is mij onbekend, onverlicht en...ik zei het al...dat wennen he.

Ik bevind me op een gegeven moment op de linkerweghelft, keurig 115 rijdend. Ineens doemt er een duwer achter me op. Geen idee wat het is maar hij heeft een hele lichtbatterij aan evenals zijn binnenverlichting.

Even wil ik snel naar rechts maar nee. Ik heb toch iets snel onder mijn kont? Laten we eens kijken. Ik geef gas en de lichtbatterij wordt al snel een zaklamp en ik zie 170 op mijn teller staan...HUH? van dat beetje gas?
Ik ga naar rechts en wordt enige tijd later ingehaald door de lichtbatterij: een Porsche Cayenne. Alle drie de inzittende kijken naar me met een wtf uitdrukking...

Nu anderhalve week later heb ik die wtf uitdrukking al een paar keer mogen zien. Toen het nog een nette VI was werd mijn auto soms "gelezen"door GTI en VR6 rijders; nadat ik ze inhaalde en beschaafd ging rijden werd mijn kont even gelezen nu heb ik dat lezen niet meer gezien, men kijkt slechts schaapachtig van opzij.
Ondanks ik slechts af en toe gas gaf kreeg ik die blik tot nu toe van twee dikke Audi's, een Imprezza(ja de turbo) een M5 (model jaren 90) en een 911. (lijkt misschien veel maar ik heb al meer dan 1000 km gereden).

Twee dagen na het ophalen kreeg ik in Rotterdam tot twee maal toe een warme motor. Na twee keer een lekke koppakking te hebben mee gemaakt is dat wat teveel voor mijn roverhart. Ik belde Rik en deze zei me gelijk toe de volgende dag te komen (ik belde opeen vrijdag...).

De volgende dag dus Rik keurig hier (let op, ik woon ruim 120 km bij hem vandaan). Hij legde me uit dat mijn fans soms wel en soms geen stroom kregen, met een tijdelijke schakelaar loste hij het probleem (in de regen!!) op. Bij de aankomende controle bij Virid Performance krijg ik een nieuwe regelunit voor de fans.

In telegramstijl verder:

* De Bubble heeft een veel fijnere wegligging. Echt genieten.
* Het geluid is zeer beschaafd (maar uitnodigend).
* De auto is zeer snel.
* De vierde en vooral 5 versnelling manen de motor tot rust, met een extreem laag toerental rijd ik 120.
* Benzineverbruik? Geen idee nog, ik ben nog aan het meten. Het lijkt me mee te vallen.
* Het op moeten jagen in toeren om snelheid te maken (VI vcc blok) is geheel weg: lekker.
* Het typische vcc geluid (de hoorbare kleppen) is geheel weg (logisch natuurlijk maar veranderd mijn rijbeleving).
* de andere versnellingsbak is zeer fijn in het gebruik.


Al met al was het een sprong in het dieppe, ik kon Rik slechts van dit forum maar ik kan het echt iedereen aanraden.


ps. Mocht Rik één van jullie blij maken met service op een dag dat zijn vriendin ook nog eens aan het stappen is...voer hem dan Chinees, daar wordt ie blij van.

ps 2 Vinden jullie dit reklame voor Virid perfromance? Welnee.

Dit is reklame: Virid Performance, Virid Performance, Virid performance.

Geplaatst: di mar 08, 2011 4:34 am
door tomcat.t16
:)

Geplaatst: di mar 08, 2011 10:35 am
door bam
:mrgreen: :drive:

Geplaatst: di mar 08, 2011 1:10 pm
door Bart-K
Ik zou bijna gaan denken dat je er tevreden mee bent :lol: :mrgreen:

Veel plezier ermee 8)

Geplaatst: di mar 08, 2011 1:38 pm
door JD
veel plezier met je nieuwe racemonster :mrgreen:

Geplaatst: di mar 08, 2011 1:56 pm
door Rik
:dance: Leuk verhaal!
Nu nog even voor de herkeuring en de fans op de juiste manier aansluiten en dan heb je er vast nog jaren plezier van. :D
Enneh, pas op met je rijbewijs ;)

Geplaatst: di mar 08, 2011 7:01 pm
door Johnny_D
mooi verhaal.
Hij zag er ook wel erg dik uit de vorige keer dat ik hem zag.
Hopen dat de herkeuring nu goed gaat, en je er nog heel lang plezier van mag hebben :D

Geplaatst: di mar 08, 2011 8:18 pm
door Dr Doggystyle
cool !
waar blijven die filmpjes :)

Geplaatst: wo mar 16, 2011 10:55 pm
door Mink015
Vandaag was het Alfa dag,

Allereerst verorberde ik een Alfa Romeo spider 3.2 en later een 159 2.4 jtdm.

Deze laatste verraste me wat want ik dacht dat die eerste sneller zou zijn.
Maar die jtdm heeft standaard 200 pk en 400 nm en....laten we eerlijk zijn, wie rijdt er nu in een ongetunde diesel rond?

Maar goed, allebei met optrekken en ruime invoegstrook ruim voorbij gereden. De eerste 50 meter durfde ik niet volluit te gaan want....bocht.

En blokje staat ook nog ingesteld op 210 pk.


Hij blijft leuk die bubble.

Maar toch eens overleggen bij Virid voor leukere remmen.

Geplaatst: wo mar 16, 2011 11:56 pm
door tomcat.t16
Ik heb met mijn Peugeot 205 ooit een Ferrari ingehaald...
ik bedoel, wilde ze wel wedstrijdje doen?

Geplaatst: wo mar 16, 2011 11:58 pm
door Mink015
Ja dat wedstrijdje wilde ze zeker, grommen en blazen bij stoplicht en beidde als eerste weg.

Geplaatst: do mar 17, 2011 9:12 am
door Silly CVT
Heerlijk om te lezen jouw verhaal!!! Geniet ervan man en wie weet kom ik je nog eens tegen in die regio... ;)

(Steeds meer de tubby missend) :dry:

Geplaatst: do mar 17, 2011 12:02 pm
door Johnny_D
Silly CVT schreef:Heerlijk om te lezen jouw verhaal!!! Geniet ervan man en wie weet kom ik je nog eens tegen in die regio... ;)

(Steeds meer de tubby missend) :dry:
neem nou gewoon een 216 met een automaat, die kunnen veel meer hebben.
kan ook gewoon zo een turbo op. zit je al gelijk op de 170pk
automaat bakken voor de D serie zijn hier in nl zat te vinden, dus geen probleem

Geplaatst: do mar 17, 2011 1:47 pm
door Bart-K

Geplaatst: do mar 17, 2011 7:31 pm
door Gerald-17
:shock: dat interieur van de 1e vooral :inlove:

Geplaatst: do mar 17, 2011 11:11 pm
door Mean Green
goed geschreven
mooi dat je er zo van geniet :twisted:
Mink015 schreef:laten we eerlijk zijn, wie rijdt er nu in een ongetunde diesel rond?
euhm :oops:
peter.evers schreef:Ik heb met mijn Peugeot 205 ooit een Ferrari ingehaald...
ik bedoel, wilde ze wel wedstrijdje doen?
he cool dat heb ik een x met een 0pel c0rsa 1.2 gedaan
werd daarna wel weer genadeloss hard ingehaald door de ferrari