Pagina 1 van 1

happerend rem rover 216

Geplaatst: do jun 11, 2009 7:09 pm
door MrX
Ik heb zojuist m'n Rover 216 opgehaald en kwam er op de snelweg achter dat als ik rem, de rem een beetje "stottert" zodat zelf het stuur flink trilt,
dit was in tijdens de proefrit ook een beetje maar aangezien de snelheid toen veel lager was viel het niet zo op. de verkoper gaf als rede hiervoor dat de auto een tijd heeft stilgestaan en dat er wat roest op de schijven zat waardoor dat kwam en dat het vanzelf minder zou worden. klopt dit?
ik heb een paar keer flink geremd en het wordt wel wat minder, maar is zeker nog niet weg. gaat dit vanzelf of moet ik terug naar de verkoper?

Geplaatst: do jun 11, 2009 7:22 pm
door 118GTR
Dat kan inderdaad door het stilstaan komen, het zou er echter vrij snel weer weg moeten zijn.

Geplaatst: vr jun 12, 2009 12:02 pm
door MrX
heb m'n vader in de auto laten rijden en die dacht aan kromme remschijven, volgende week even langs de garage waar hij vandaan komt om te laten fixxen, moet zoiets trouwens niet gecontroleerd worden voor de APK?

Geplaatst: vr jun 12, 2009 12:21 pm
door van dijk
Ik had ook kromme remschijven en als je op de rem trapt dan trilde het stuur nogal echter op de remmen test voor de apk voldeed wel aan de eisen en was het niet opgevallen!
Dus toch maar even gezegd dat ik nieuwe remschijven en schoenen wilde hebben ;)

Geplaatst: vr jun 12, 2009 3:06 pm
door tutuur
lang leve de rover 200 remmerij :roll:

Geplaatst: vr jun 12, 2009 5:54 pm
door WouterRover25
als ie lang heeft stil gestaan dan zou het na 1 of 2 keer remmen al weg moeten zijn. Dan is er wat roestaanslag op de schijven, maar dat zou je snel al niet meer moeten kunnen merken. Kan dus kromme schijven zijn, of de auto heeft een keer een klap hebben gehad, maar dan zou je het ook moeten merken tijdens het rijden (dus niet alleen met remmen). Wel balen als je daar achter komt na een koop..

Geplaatst: za jun 27, 2009 1:12 pm
door MrX
gister weer terug naar de garage geweest waar ik hem gekocht heb, ze hadden eerst de schijven al geslepen ofzo, maar dat werkte niet.
Dus gister schijven gratis vervangen.

Geplaatst: zo jul 05, 2009 2:43 pm
door gekske
netjes afgehandeld van die garage (het 'slijpen' van een remschijf valt vaak niet mee en heeft bijna nooit het gewenste (niet meer trillen) effect)

Geplaatst: wo jul 08, 2009 11:24 pm
door Grade
Met name bij te zware velgen en te brede banden is het aan te raden om geventileerde remschijven te gebruiken, anders komt dit nogal eens voor... tevens is het niet aan te raden om met je hete schijven door plassen te gaan rijden zodat ze sterk afkoelen en krom trekken... maar het trillen van het stuur is nu geheel weg begrijp ik?